عنوان: پیام به نوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان
شرح:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيم

قال الله سُبحانه و تَعالی: «تَنزِيلُ ٱلكِتابِ مِنَ ٱللَّهِ ٱلعَزِيزِ ٱلحَكِيمِ»

 

پیام به نوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهانقرآن کریم، کتاب جامع و جاودانۀ الهی است که فلسفۀ اصلی نزول آن از سوی خداوند متعال، هدایتِ مردم و جدا کردن حق از باطل است: «هُدیً لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الهُدی وَالْفُرْقَانِ».

از این رو همۀ فعالیّت‌های مبارکی که در حولِ محور قرآن کریم شکل می‌گیرد و از آن جمله، نمایشگاه قرآن و عترت، باید در همین طریقِ نورانی، طیِّ مسیر نماید و جهت‌گیری اصلی همۀ برنامه‌های آن، روشنگری و هدایت و نیز جدا کردن حق از باطل باشد.

بی‌تردید این «روشنگری»، از طریق انتقال مفاهیم و پیام‌های متعالی قرآن مجید و کاربردی‌سازی آن نسبت به مسائل و مشکلات انسان معاصر و دنیای کنونی و تلاش و مجاهدت برای عملی ساختن این پیام‌ها انجام می‌پذیرد. قرآن کریم، کتابِ عمل و مجاهدت است و صِرف قرائت و ترویج آن، بدون عمل، نتیجه‌بخش نیست: «وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا وَ إِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ». سعی و تلاش خالصانه و مجدّانه برای عمل به تعالیم حیات‌بخش و انسان‌ساز و جامعه‌ساز قرآن کریم، قطعاً هدایت و سرافرازی انسان و سلامت و سربلندی جامعه را در پی دارد.

به امید آنکه همۀ ما بتوانیم به تعالیم والای این کتاب مقدس، به‌درستی عمل نماییم.

برگزاری نوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان را گرامی داشته و اهتمام و سعی همۀ دست‌اندرکاران این نمایشگاه را تحسین نموده و از همۀ آنان تشکّر و تقدیر می‌نماییم. توفیقات همگان را از خداوند تعالی مسألت می‌کنم.

 

حسین المظاهری

19 / اسفند / ۱۴۰۲

28 / شعبان المعظم / ۱۴۴5