جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد

 
 • اطّلاعیّۀ برگزاری مراسم جشن روز عید سعید غدیر - 28/5/1398
 • پيام به سومین جشنوارۀ بین‌المللی شعر نهج‌البلاغه - 27/5/1398
 • درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث چهلم: ارزش و منزلت تعقّل - 19/5/1398
 • درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث سی‌ و نهم: آبروریزی از مردم، سبب قطع ولایت الهی
 • پيام به سومین دورۀ مسابقات کشوری قرآن کریم مددجویان و کارکنان کمیتۀ امداد امام خمینی«قدّس‌سرّه» - 5/5/1398
 • اعلام تعطیلی درس خارج‌فقه - 25/4/1398
 • دیدار مسئولان ستاد همایش آیة‌الله العظمی سید محمدباقر درچه‌ای«قدس‌سرّه» - 23/4/1398
 • درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث سی‌ و هشتم: رسیدن به مقام شکر، ذکر و محبّت، در اثر تحصیل رضایت خداوند
 • پیام تسلیت ارتحال حضرت آیة‌الله العظمی آقای حاج سید محمد حسینی شاهرودی«قدس‌سرّه‌الشّریف»

 • -->
  تازه هاي پايگاه
  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398
  خلاصه

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398دویست و پنجاه نفر از طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان در شب عید سعید غدیر به دست مرجع عاليقدر حضرت آيت‌الله العظمي مظاهري«مدّظلّه‌العالي»، ملبّس به لباس روحانیّت شدند.

  حضرت آيت‌الله العظمي مظاهري در اين مراسم، ضمن تبريک فرا رسيدن عيد سعيد غدير، این عید بزرگ را بهترین عید شیعیان دانسته و با اشاره به حسن تقارن عمامه‌گذاری طلاب با سالروز تاج‌گذاری امیرالمؤمنین«سلام‌الله‌علیه» خاطر نشان کردند: طلاب عزیزی که در این عید خجسته معمّم می‌شوند، از این جهت که عمامه‌گذاری آنان با نصب امیرالمؤمنین«سلام‌الله‌علیه» به ولایت مسلمین مقارن گشته، افتخار بیشتری دارند.

  آيت‌الله العظمي مظاهري با بیان اینکه وظایف و مسئولیّت‌های طلاب پس از ملبّس شدن به لباس فاخر روحانیّت بسیار سنگین‌تر می‌شود، تصریح کردند: یکی از لوازم طلبگی، به‌ویژه برای طلاب معمّم، رعایت اخلاق و تقوای الهی است. از این جهت باید ضمن اهمیّت به فرائض الهی و اهتمام در رعایت مستحبات، از گناهان و شبهات نیز اجتناب جدی داشته باشند.

  ادامه...

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398
  خلاصه

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان با حضور و بیانات مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری«مدّظلّه‌العالی» برگزار شد.

  در این مراسم که اساتید، مدیران و طلّاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان حضور داشتند، آیت‌الله العظمی مظاهری سال تحصیلی جدید را فرصتی دوباره برای اهتمام و مجاهدت علمی دانسته و خاطرنشان کردند: تحصیل علوم دینی، یکی از ارزشمندترین فعالیّت‌های علمی است و طلّاب عزیز لازم است از اینکه توفیق تحصیل معارف الهی را یافته‌اند، شکرگزار خداوند متعال باشند.

  آیت‌الله العظمی مظاهری در ادامۀ بیانات خود با اشاره به ضرورت تلاش برای استحکام در پایه‌های مقدّمات و سطح تأکید کردند: ادبیّات عرب که زبان قرآن کریم و زبان اهل‌بیت«سلام‌الله‌علیهم» و معارف دینی است، باید به شکل عمیق و در حدّ نیاز گذرانده شود و به آن بی‌توجّهی نگردد.

  ادامه...

  درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث چهلم: ارزش و منزلت تعقّل - 19/5/1398
  خلاصه

  درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث چهلم: دو عامل پرواز مستقيم به بهشت، جلسۀ دوّم: رضايت به مقدّرات الهي - 19/5/1398

  این همه ثواب برای تعقّل و تفکّر و اینکه خداوند متعال می‌فرماید: هیچ مخلوقی نزد من محبوب‌تر از عقل نیست، برای آن است که انسان می‌تواند با اندکی فکر و به کار انداختن عقل، سعادت دنیا و آخرت خود را تأمین نماید؛ چنان‌که محرومیّت از فضیلت تفکّر و تعقّل و دوری از اندیشه و فهم صحیح، شقاوت انسان را در پی خواهد داشت. معلوم است که پروردگار حکیم، برترین نعمت خود که عقل است را به بهترینِ بندگان، که بیش از همه به آنها محبّت دارد، عطا می‌فرماید. از این جهت انبیای الهی و اوصیای ایشان و به‌ویژه اهل‌بیت«سلام‌الله‌علیهم» عاقل‌ترینِ بندگان خداوند هستند. عبادت افراد عاقل و متفکّر نیز با عبادت اشخاص بدون فکر و بدون فهم صحیح، يکسان نيست. کسانی که به عبادت توجّه دارند، مثلاً نماز خود را با تفکّر و توجه کامل مي‌خوانند، مي‌توانند حضور قلب داشته باشند. بعضی اوقات نماز انسان صحيح است، امّا چون توجّه ندارد، مقبول نيست.

  ادامه...

  درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث سی‌ و نهم: آبروریزی از مردم، سبب قطع ولایت الهی
  خلاصه

  درس اخلاق؛ شرح چهل حدیث، حدیث سی‌ و نهمبعضی افراد، از غیبت اجتناب دارند و تهمت نمی‌زنند، ولی از روی نادانی، دروغها و اتهاماتی که در برخی رسانهها و در فضای مجازی دیده‌اند را نقل می‌کنند. بدون توجه به تبعات آبروریزی، عیوب و لغزش‌های دیگران را فاش می‌کنند یا به اشخاص، نسبت ناروا می‌دهند.

  طبق روایتی که خواندم اگر کسی این افشاگری‌ها و آبروریزی‌های رسانه‌ها را مطالعه کند، به ذهن بسپارد و برای دیگران نقل کند، ولایت بین او و خداوند سبحان قطع می‌شود. قطع رشتۀ ولایت، زندگی را تاریک می‌کند، همان‌طور که اگر رشتۀ اتصال بین نیروگاه برق و خانۀ کسی قطع شود، آن خانه، روشنایی ظاهری ندارد و تاریک است، قطع ولایت پروردگار نیز خانه را از نظر باطن تاریک می‌کند، هرچند از حیث ظاهری روشن باشد.

  غیبت، تهمت، عیب‌جویی، افشای اسرار و مخصوصاً شایعه، مصیبت‌های بزرگی هستند که جامعه را نابود می‌سازند و فرهنگ اجتماع را تغییر می‌دهند.

  ادامه...

  دیدار مسئولان ستاد همایش آیة‌الله العظمی سید محمدباقر درچه‌ای«قدس‌سرّه» - 23/4/1398
  خلاصه

  دیدار مسئولان ستاد همایش آیة‌الله العظمی سید محمدباقر درچه‌ای«قدس‌سرّه» - 23/4/1398مسئولان ستاد همایش آیة‌الله العظمی سید محمدباقر درچه‌ای«قدس‌سرّه» با مرجع عالیقدر حضرت آیة‌الله العظمی مظاهری«مدّظلّه‌العالی» دیدار کردند.

  آیة‌الله العظمی مظاهری در این دیدار، با قدردانی از مسئولان این همایش، تجلیل از بزرگان علم و تقوا را امری پسندیده، لازم و مفید دانسته و تأکید کردند: تکریم و بزرگداشت علمای ربّانی، در واقع تجلیل از علم و معنویّت آنان برای سرمشق گرفتن نسل‌های بعدی و الگو گرفتن از آنهاست.

  آیة‌الله العظمی مظاهری در ادامۀ بیانات خود ضمن بیان برخی از ابعاد شخصیّتی مرحوم آیة‌الله العظمی سید محمدباقر درچه‌ای، علم، تقوا، زهد، تواضع و شهرت‌گریزی را از مهم‌ترین ویژگی‌های ایشان دانسته و اظهار داشتند: استاد بزرگوار ما مرحوم آیة‌الله العظمی بروجردی«قدس‌سرّه»، مکرّراً درس  مجلس درس خود، یاد و نام مرحوم آیة‌الله العظمی درچه‌ای را زنده نگاه می‌داشتند و ضمن بیان آراء و نظرات ایشان، افتخار شاگردی آن عالم بزرگ را یادآور می‌شدند.

  ادامه...

  <قبلي                                                                                                           بعدي>
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365
  Web:www.almazaheri.org     Email:info [at] almazaheri [dot] org